X Jubileuszowy Bieg Przełajowy Jarzębina już w październiku

W sobotę, 9 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Biegu Przełajowego „Jarzębina” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno.

Dla uczestników przygotowano dwie trasy. Pierwsza na dystansie 3,8 kilometra i druga na dystansie dwukrotnie dłuższym. Ponadto na dystansie 3,8 kilometra odbędzie się również Marsz Nordic Walking.

Ekstremalny Dzikobieg zwieńczeniem Dzikiego Weekendu 2021 [wideo]

Mateusz Olichowski zwyciężył w Ekstremalnym Dzikobiegu, który został zorganizowany w minioną niedzielę w Policach w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Wśród kobiet najlepsza - po raz trzeci w trakcie tegorocznej edycji - Edyta Dydek.

7,5 kilometrowa trasa Ekstremalnego Dzikobiegu została urozmaicona wieloma trudnymi do pokonania przeszkodami - takimi jak: ścianki, pochylnie, równoważnie, rusztowania, rowy i kontenery wypełnione wodą. Uczestnicy musieli również przeczołgać się pod specjalnie zamontowaną siecią oraz pod... wojskowym transporterem opancerzonym. Nie zabrakło także noszenia opon.

Za nami drugi dzień Dzikiego Weekendu [wideo]

Za nami drugi dzień Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Głównym sobotnim wydarzeniem był 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika, w którym - podobnie jak w piątkowym nocnym rajdzie - zwyciężył Grzegorz Braun.

W sobotę odbyły się również dwa inne biegi - Mocna Piątka Dla Mistrza, w którym wystartowały dzieci z niepełnosprawnościami oraz dziecięcy Rajd Szlakiem Małego Dzika (dystans był dostosowany do wieku uczestników).

Ponad 250 osób wystartowało w Nocnym Biegu Szlakiem Dzika [wideo]

Nieco poniżej 21 minut zajęło najszybszemu zawodnikowi pokonanie 5-kilometrowej trasy Nocnego Biegu Szlakiem Dzika, odbywającego się w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend w Policach.

Zawodnicy wystartowali o godz. 21:45 z polany za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach i mieli do pokonania 5-kilometrową trasę ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej, obfitującą w długie podbiegi, strome zejścia, powalone drzewa i wystające korzenie.

Rozpoczyna się Festiwal Biegowy Dziki Weekend

Pięciokilometrowym Nocnym Biegiem Szlakiem Dzika rozpocznie się w piątek wieczorem (20 sierpnia) trzydniowy Festiwal Biegowy Dziki Weekend. W programie przewidziano jeszcze m.in. 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika w sobotę oraz Ekstremalny Dzikobieg na dystansie 7,5 km w niedzielę.

Nocny Bieg Szlakiem Dzika wystartuje w piątek (20 sierpnia) o godz. 21:45. Trasa biegu została poprowadzona ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej pomiędzy Policami i Przęsocinem.

Za tydzień startuje Festiwal Biegowy Dziki Weekend

Dokładnie za tydzień w dniach od 20 do 22 sierpnia w Policach odbywać będzie się kolejna edycja Festiwalu Biegowego Dziki Weekend, podczas którego zawodnicy będą rywalizować w trzech biegach – Nocnym Biegu Szlakiem Dzika na dystansie 5 kilometrów, Biegu Szlakiem Dzika na dystansie 10 kilometrów oraz Ekstremalnym Dzikobiegu na dystansie 7,5 kilometra.

Organizatorzy już zapowiadają, że na uczestników czekać będzie jeszcze więcej przeszkód do pokonania niż w latach ubiegłych. Zmodyfikowana zostanie również nieco trasa biegu.

Artur Olejarz i Monika Jackiewicz zwycięzcami "Polickiej Piętnastki"

„Policka Piętnastka” w niedzielę wystartowała po raz 32. To jeden z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdecydowali się, wziąć w nim udział do pokonania mieli dystans 5 lub 15 kilometrów.

Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja, organizatorzy biegu „Aktywne Police” uhonorowały legendy biegu – Wiesława Kotarskiego, Krzysztofa Pokrzywińskiego oraz Mariana Kanię. Pamiątkowe koszulki wręczyli policcy samorządowcy – burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

3. Bieg Po Marzenie dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina [zdjęcia]

Z 5-kilometrowym dystansem zmagali się dzisiaj biegacze i uczestnicy marszu Nordic Walking, podczas 3. Biegu Po Marzenie, z którego cała kwota zebrana ze wpisowego zasili konto zmagającej się z chorobą SMA – Ingą Niedzwiecką z Przęsocina.

Zwycięzcą dzisiejszego biegu został Michał Sieczkowski, natomiast wśród pań triumfowała Katarzyna Chodań. W marszu Nordic Walking równych nie miał sobie Artur Zdanuk. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Tatesiuk.