Policki Bieg Mikołajkowy w pięknej, zimowej scenerii

W niedzielę, 5 grudnia w Policach odbyła się dziewiąta edycja Biegu Mikołajkowego. Do rywalizacji przystąpiły dzieci, uczestnicy marszu Nordic Walking oraz Biegacze.

Dębowa Dycha w Policach

Zwycięzcą Biegu Mikołajkowego na dystansie 10 kilometrów został Andrzej Pańko z Gryfina, który na pokonanie trasy potrzebował 36 minut i 29 sekund. Drugie miejsce zajął Krzysztof Waszak z Włocławka, a na najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Waszczuk ze Szczecina.

Obchodzili Narodowe Święto Niepodległości na sportowo! Wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

Dziś na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się impreza biegowa z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Dębowa Dycha w Policach

Na malowniczych trasach Puszczy Wkrzańskiej w rejonie Dębów Bogusława rywalizowali zarówno uczestnicy marszu Nordic Walking oraz biegacze. Ci pierwsi na dystansie 8 kilometrów, natomiast Ci drudzy na dystansach – 5 i 10 kilometrów.

Dębowa Dycha – Bieg Niepodległości w Policach

W czwartek, 11 listopada w Policach odbędzie się bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości „Dębowa Dycha” organizowany przez Fundację Aktywne Police.

Zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru dwie trasy biegowe na dystansie: 5 i 10 kilometrów po malowniczych terenach Puszczy Wkrzańskiej.

X Jubileuszowy Bieg Przełajowy Jarzębina już w październiku

W sobotę, 9 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Biegu Przełajowego „Jarzębina” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno.

Dla uczestników przygotowano dwie trasy. Pierwsza na dystansie 3,8 kilometra i druga na dystansie dwukrotnie dłuższym. Ponadto na dystansie 3,8 kilometra odbędzie się również Marsz Nordic Walking.

Ekstremalny Dzikobieg zwieńczeniem Dzikiego Weekendu 2021 [wideo]

Mateusz Olichowski zwyciężył w Ekstremalnym Dzikobiegu, który został zorganizowany w minioną niedzielę w Policach w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Wśród kobiet najlepsza - po raz trzeci w trakcie tegorocznej edycji - Edyta Dydek.

7,5 kilometrowa trasa Ekstremalnego Dzikobiegu została urozmaicona wieloma trudnymi do pokonania przeszkodami - takimi jak: ścianki, pochylnie, równoważnie, rusztowania, rowy i kontenery wypełnione wodą. Uczestnicy musieli również przeczołgać się pod specjalnie zamontowaną siecią oraz pod... wojskowym transporterem opancerzonym. Nie zabrakło także noszenia opon.

Za nami drugi dzień Dzikiego Weekendu [wideo]

Za nami drugi dzień Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Głównym sobotnim wydarzeniem był 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika, w którym - podobnie jak w piątkowym nocnym rajdzie - zwyciężył Grzegorz Braun.

W sobotę odbyły się również dwa inne biegi - Mocna Piątka Dla Mistrza, w którym wystartowały dzieci z niepełnosprawnościami oraz dziecięcy Rajd Szlakiem Małego Dzika (dystans był dostosowany do wieku uczestników).

Ponad 250 osób wystartowało w Nocnym Biegu Szlakiem Dzika [wideo]

Nieco poniżej 21 minut zajęło najszybszemu zawodnikowi pokonanie 5-kilometrowej trasy Nocnego Biegu Szlakiem Dzika, odbywającego się w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend w Policach.

Zawodnicy wystartowali o godz. 21:45 z polany za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach i mieli do pokonania 5-kilometrową trasę ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej, obfitującą w długie podbiegi, strome zejścia, powalone drzewa i wystające korzenie.

Rozpoczyna się Festiwal Biegowy Dziki Weekend

Pięciokilometrowym Nocnym Biegiem Szlakiem Dzika rozpocznie się w piątek wieczorem (20 sierpnia) trzydniowy Festiwal Biegowy Dziki Weekend. W programie przewidziano jeszcze m.in. 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika w sobotę oraz Ekstremalny Dzikobieg na dystansie 7,5 km w niedzielę.

Nocny Bieg Szlakiem Dzika wystartuje w piątek (20 sierpnia) o godz. 21:45. Trasa biegu została poprowadzona ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej pomiędzy Policami i Przęsocinem.