Nagłówek Dziennika Polickiego

Wirtualny Bieg Charytatywny dla Ingusi [zdjęcia]

Dziś odbył się wirtualny bieg „Ogólnopolskich Noworocznych Zmagań z kilometrami” dla 5-miesięcznej Ingi Niedźwieckiej zorganizowany przez Klub Biegowy „Dzik”.

Pieniądze wpłacane przez uczestników jako tzw. startowe w całości zasili konto zbiórki zmagającej się z chorobą SMA. Organizatorzy przygotowali specjalną trasę, którą mógł przejść lub przebiec każdy z uczestników w dowolnym czasie.

W trakcie niedzielnego wydarzenia wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Tomasz Panas przekazał rodzicom Ingi specjalny czek w kwocie 10 tysięcy złotych.

– Dziękujemy bardzo organizatorom za zaangażowanie i wsparcie, a także przedstawicielom Grupy Azoty za przekazaną darowiznę, była to miła niespodzianka. Dzięki Wam i Waszej pomocy zbliżamy się do celu – dziękują rodzice Ingi.

Podobne biegi dla Ingi odbyły się również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Warszawie.

Przypomnijmy, że rodzice maleńkiej Ingi – Paulina Turzyńska i Krystian Niedźwiecki – zbierają środki na terapię genową, której koszy wynosi ponad 9,5 miliona złotych. Aktualnie na koncie 5-miesięcznej Ingi jest ponad 1,7 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.