Za nami drugi dzień Dzikiego Weekendu [wideo]

Za nami drugi dzień Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Głównym sobotnim wydarzeniem był 10-kilometrowy Bieg Szlakiem Dzika, w którym - podobnie jak w piątkowym nocnym rajdzie - zwyciężył Grzegorz Braun.

W sobotę odbyły się również dwa inne biegi - Mocna Piątka Dla Mistrza, w którym wystartowały dzieci z niepełnosprawnościami oraz dziecięcy Rajd Szlakiem Małego Dzika (dystans był dostosowany do wieku uczestników).

Prowadzącą przez lasy Puszczy Wkrzańskiej 10-kilometrową trasę Biegu Szlakiem Dzika najszybciej pokonał Grzegorz Braun. Zajęło mu to 41 minut i 44 sekundy. Wśród kobiet - tak samo jak w piątek - zwyciężyła Edyta Dydek z czasem 00:53:03.

Niedziela będzie ostatnim dniem festiwalu. Tego dnia odbędą się najtrudniejsze konkurencje imprezy - Ekstremalny Rajd Juniora oraz Ekstremalny Dzikobieg.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Jakub Siusta