Ekstremalny Dzikobieg zwieńczeniem Dzikiego Weekendu 2021 [wideo]

Mateusz Olichowski zwyciężył w Ekstremalnym Dzikobiegu, który został zorganizowany w minioną niedzielę w Policach w ramach Festiwalu Biegowego Dziki Weekend. Wśród kobiet najlepsza - po raz trzeci w trakcie tegorocznej edycji - Edyta Dydek.

7,5 kilometrowa trasa Ekstremalnego Dzikobiegu została urozmaicona wieloma trudnymi do pokonania przeszkodami - takimi jak: ścianki, pochylnie, równoważnie, rusztowania, rowy i kontenery wypełnione wodą. Uczestnicy musieli również przeczołgać się pod specjalnie zamontowaną siecią oraz pod... wojskowym transporterem opancerzonym. Nie zabrakło także noszenia opon.

Mateusz Olichowski pokonał tę trasę z czasem 53 minut i 15 sekund. Natomiast najszybsza kobieta - Edyta Dydek - uzyskała czas 1:09:23. Warto wspomnieć, że zawodniczka ta okazała się najszybszą z pań startujących w piątkowym Nocnym Biegu Szlakiem Dzika oraz w sobotnim Biegu Szlakiem Dzika.

Wyjątkowym momentem niedzielnego biegu były przyjęte przez jedną z zawodniczek oświadczyny.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Mariusz Hałgas