Policki Bieg Mikołajkowy w pięknej, zimowej scenerii

W niedzielę, 5 grudnia w Policach odbyła się dziewiąta edycja Biegu Mikołajkowego. Do rywalizacji przystąpiły dzieci, uczestnicy marszu Nordic Walking oraz Biegacze.

Dębowa Dycha w Policach

Zwycięzcą Biegu Mikołajkowego na dystansie 10 kilometrów został Andrzej Pańko z Gryfina, który na pokonanie trasy potrzebował 36 minut i 29 sekund. Drugie miejsce zajął Krzysztof Waszak z Włocławka, a na najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Waszczuk ze Szczecina.

Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Szabałowska ze Szczecinka, która przebiegła dystans 10 kilometrów w czasie 44 minut i 20 sekund. Na drugiej pozycji uplasowała się Paulina Wasielewska z Polic, a na miejscu trzecim Beata Białek z Żarczyna.

Najlepszym zawodnikiem wśród uczestników marszu Nordic Walking okazał się Marek Dołęgowski z Kołczewa, który dystans 5 kilometrów pokonał w czasie 30 minut i 27 sekund. Wśród pań triumfowała Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia, która uzyskała czas 32 minut i 44 sekund.