Nagłówek Dziennika Polickiego

Artur Echaust ukończył maraton rozgrywany na ulicach Nowego Jorku

Radny Rady Miejskiej w Policach, członek grupy biegowej Boli Boli – Artur Echaust ukończył nowojorski maraton w Stanach Zjednoczonych w czasie 4:47:06. New York City Marathon rozgrywany jest rokrocznie na ulicach Nowego Jorku.

II Bieg Niepodległości w Policach

na zdjęciu: Artur Echaust po ukończeniu New York City Marathon

– Powiem szczerze, to nie miało prawa się udać. A jednak! Siłą woli i wielką motywacją "przepchnąłem" jakoś to zadanie i pokazałem, że Police mogą pokonać Nowy Jork – napisał tuż po ukończeniu maratonu w mediach społecznościowych Artur Echaust.

Impreza biegowa, w której udział biorą biegacze z całego świata, odbywa się nieprzerwanie od 1970 roku. Tylko raz w historii – w 2012 roku – nie odbyła się z powodu huraganu Sandy. W roku 2016 maraton ukończyła rekordowa liczba 51 388 osób.

– To było najpiękniejsze i najbardziej niewiarygodne wydarzenie sportowe w moim życiu – podkreślił Echaust.

Radny z Polic wystartował z numerem 42 653. Jego start wsparło kilka polickich firm. Po powrocie do Polic radny Echaust zamierza zlicytować medal, który otrzymał za ukończenie maratonu, a środki przekazać na cele charytatywne.

Zebrane od lokalnych firm środki finansowe przeznaczone zostaną na roczną naukę języka angielskiego dla dzieci z polickich szkół.

– Biegnę, bo nie ma rzeczy niemożliwych, bo chciałbym stworzyć program darmowej nauki języka angielskiego dla naszych dzieci, bo mam nadzieję tchnąć wiarę, że ograniczenia są tylko w naszej głowie i że nigdy nie jest za późno, aby podążać za marzeniami – mówił Artur Echaust jeszcze przed startem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Archiwum Prywatne

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.