Nagłówek Dziennika Polickiego

Blisko 800 uczestników X Biegu Mikołajkowego. Barwne stroje, świąteczna atmosfera i wspólne kolędowanie

Blisko 800 osób wzięło udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Biegu Mikołajkowego organizowanego przez Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.

X Bieg Mikołajkowy w Policach

na zdjęciu: uczestnicy IX edycji Biegu Mikołajkowego - marszu Nordic Walking

Rywalizację w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów i marszu Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów poprzedziły biegi dla najmłodszych oraz sztafety z choinkami.

Zwycięzcą biegu głównego został Konrad Majdziński, który 10 kilometrów pokonał w czasie 35 minut i 58 sekund. Drugie miejsce zajął Damian Andruszkiewicz (36 minut i 17 sekund), a miejsce trzecie Andrzej Pańko (36 minut i 28 sekund).

Wśród pań triumfowała Paulina Grzegórzek, która pokonała trasę w czasie 41 minut i 1 sekundy. Na miejscu drugim uplasowała się Beata Białek (41 minut i 45 sekund), a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Szabałowska (43 minuty i 29 sekund).

W marszu Nordic Walking, na którym zawodniczki i zawodnicy, mieli do pokonania dystans 5 kilometrów, triumfował Henryk Szamotulski w czasie 29 minut i 41 sekund, natomiast wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Masłyk z czasem 33 minut i 19 sekund.

Sponsorem głównym wydarzenia była Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., natomiast partnerami Gmina Police, Powiat Policki i Pomorze Zachodnie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.