Nagłówek Dziennika Polickiego

Urzędnicy będą doręczali decyzje podatkowe na rok 2023

Urząd Gminy Dobra informuje, że od dnia 6 lutego, osobom fizycznym, pracownicy Urzędu będą doręczać decyzje podatkowe na rok 2023.

Komunikat Urzędu Gminy Dobra

– Decyzje będą również doręczane za pośrednictwem Poczty Polskiej, w związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na awiza Poczty Polskiej. – apeluje wójt gminy Dobra.

W przypadku dwukrotnie awizowanego pisma doręczenie uważa się za dokonane, a pismo pozostawia się w aktach sprawy.

– Przypominam, że podatek płatny jest w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego, w terminach: do dnia 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada roku podatkowego. – przypomina Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

W przypadku gdy kwota zobowiązania podatkowego nie przekracza 100,00 złotych, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty. W przypadku otrzymania decyzji w terminie innym niż ustawowo wyznaczonym – termin płatności raty wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Indywidualny numer konta bankowego, na który należy wpłacać podatek, zawarty jest w treści decyzji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.