reklama

Powalone drzewa i zerwane linie energetyczne. Strażacy usuwali skutki wieczornej burzy

W czwartkowy wieczór strażacy z terenu Gminy Police mieli sporo pracy po burzy jaka przeszła nad regionem.

Powalone drzewo w Policach-Jasienicy nieopodal pętli autobusowej / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Połamane drzewa i zerwane linie energetyczne to tylko część skutków silnie wiejącego wiatru towarzyszącego intensywnym opadom deszczu.

Do powalenia drzew, w efekcie czego doszło do zerwania linii energetycznych m.in. w Policach-Jasienicy oraz Niekłończycy.

Ochotnicza Straż Pożarna z Tatyni zadysponowana została z kolei do usunięcia drzewa, które spadło na altanę na ogródkach działkowych w Policach-Jasienicy oraz na drogę na ul. Konopnickiej w Policach. W Policach na ulicy Bankowej strażacy-ochotnicy z Trzebieży usuwali drzewo, które stwarzało zagrożenie dla przechodniów.

Również na dziś synoptycy przewidują burze, które mogą przejść nad Powiatem Polickim.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/hostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.