reklama
  • Region
  • Publikacja:

Ruszyła 8 edycja "Grantów Sołeckich" na Pomorzu Zachodnim

Pomorze Zachodnie ogłosiło kolejną, ósmą już edycję konkursu „Granty sołeckie”, skierowanego do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Z danej gminy może być wyłonionych nie więcej niż 3 laureatów / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w województwie zachodniopomorskimpodkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Pula środków, która czekać będzie na beneficjentów konkursu, wynosi 3 miliony złotych. Wyłonionych zostanie 200 zwycięskich sołectw. Co ważne, z danej gminy może być wyłonionych nie więcej niż 3 laureatów.

Zgłoszenia konkursowe mogą zawierać wyłącznie projekty inwestycyjne, przy czym dla jednego sołectwa można złożyć w konkursie tylko jedno zgłoszenie konkursowe i na jeden projekt, a jego maksymalna wartość całkowita kosztów realizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotychczytamy na stronie organizatora.

Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości 15 tysięcy złotych na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu.

Wnioski można składać do 11 marca br. w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora Witkac.pl. Warunkiem udziału w konkursie jest oprócz zgłoszenia elektronicznego dokonanie zgłoszenia konkursowego także w wersji papierowej, zawierającej podpisy Burmistrza/Wójta, Skarbnika Gminy i Sołtysa Sołectwa, dołączenie załączników (prawo do dysponowania nieruchomością, cenniki, oferty, notatki z rozeznania rynku, potwierdzenie złożenia wniosku).

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://grantysoleckie.wzp.pl/.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.