reklama

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Radni Gminy Dobra i wójt Magdalena Zagrodzka złożyli ślubowanie

Sporo emocji wzbudziła sesja inauguracyjna Rady Gminy Dobra. Po wręczeniu zaświadczeń i złożeniu ślubowania troje radnych: Joanna Napiwodzka, Grzegorz Śliwiński i Bogusław Kozioł złożyli wnioski o rozszerzenie porządku obrad o wybór dwóch wiceprzewodniczących Rady Gminy Dobra oraz składów komisji stałych.

Nowa wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radny Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra Paweł Malinowski zaapelował do radnych Koalicji Obywatelskiej oraz środowiska politycznego Grzegorza Śliwińskiego o podjęcie dyskusji w zakresie kandydatów, którzy mieliby zasiadać w komisjach. Zaapelował również, aby ich wybór odbył się na kolejnej sesji Rady Gminy Dobra.

Mam nadzieję, że odchodzimy od standardów pani Teresy Dery, tego, że na pierwszej sesji bez konsultacji z klubami wybiera się kandydatów do poszczególnych komisji, dlatego też jako klub, który zdobył najwięcej mandatów i uzyskał największe poparcie społeczne wśród mieszkańców, zwróciliśmy się i do pana Śliwińskiego i do pani Napiwodzkiej, czyli liderów dwóch pozostałych klubów z propozycją przedstawienia kandydatów po to, abyśmy wspólnie wypracowali tych kandydatów. Dlatego uważam, że załatwianie tego w stylu pani Dery jest kolejnym przykładem, jak nie należy rozmawiać w ramach Rady Gminypowiedział radny Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra Paweł Malinowski.

Radny Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra Paweł Malinowski / zdjęcie: Gracjan Broda

Związany ze środowiskiem Grzegorza Śliwińskiego radny Bartłomiej Miluch podkreślał z kolei, że to dobry zwyczaj, który obowiązuje nie tylko w Gminie Dobra, że na pierwszej sesji inauguracyjnej podejmowane są decyzje, odnoście składu prezydium Rady oraz składów poszczególnych komisji stałych.

Kolejne sesje przed nami, a komisje, które będą powołane, już będą mogły opiniować projekty uchwał, stąd też taki dobry zwyczaj, który pojawia się w wielu samorządach, nie tylko w naszymprzekonywał Bartłomiej Miluch.

(od lewej) Bartłomiej Miluch, Grzegorz Śliwiński / zdjęcie: Gracjan Broda

Radny Marcin Sobierajski złożył wniosek formalny o zakończenie dyskusji, ucinając tym samym debatę, dotyczącą tematu wniosków formalnych o rozszerzenie porządku obrad.

Składam wniosek formalny o zamknięcie dyskusji i przejście do głosowaniapowiedział Sobierajski.

Decyzją radnych Koalicji Obywatelskiej, środowiska politycznego Grzegorza Śliwińskiego oraz radnych Bogusława Kozioła i Mariusza Lindnera przewodniczącą Rady Gminy Dobra została Joanna Napiwodzka (Koalicja Obywatelska), pierwszym wiceprzewodniczącym Bartłomiej Miluch (KWW Grzegorz Śliwiński), natomiast drugą wiceprzewodniczącą Katarzyna Ciurzyńska (Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra).

Przewodnicząca Rady Gminy Dobra Joanna Napiwodzka (Koalicja Obywatelska) / zdjęcie: Gracjan Broda

Ostatecznie obie strony politycznego sporu porozumiały się w kwestii wyboru komisji stałych i ustalono, że ich skład wybrany zostanie na kolejnej sesji Rady Gminy Dobra, która odbędzie się w czwartek, 16 maja.

Ostatnim punktem porządku obrad było odebranie zaświadczenia o wyborze na wójta Gminy Dobra oraz złożenie ślubowania przez nową wójt Magdalenę Zagrodzką.

Chciałabym pogratulować wszystkim nowym radnym, którzy będą tutaj z nami pracować. Chciałabym pogratulować przewodniczącej (Joannie Napiwodzkiej), wybranym wiceprzewodniczącym (Bartłomiejowi Miluchowi oraz Katarzynie Ciurzyńskiej). Chciałabym podziękować wójt Teresie Derze za te lata pracy. Chciałabym podziękować również wszystkim mieszkańcom, którzy nam zaufali, bo dzięki waszemu zaufaniu i wsparciu jestem dzisiaj wójtem Gminy Dobra. Chciałaby podziękować mojej błękitnej drużynie, bo to jest nasz wspólny sukces, dlatego bardzo wam z tego miejsca za wszystko dziękuję. Mam nadzieję na fajną, bardzo merytoryczną i ciężką pracę na rzecz naszych mieszkańcówpowiedziała na zakończenie nowa wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka.

Magdalena Zagrodzka odbierająca gratulacje / zdjęcie: Gracjan Broda
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.