• Sport
  • Publikacja:

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Świtu Szczecin

Świt Szczecin po dobrym meczu rozgrywanym przy blisko 30 stopniowym upale zremisował 1:1 na inaugurację rozgrywek Betclick 2. Ligi z KKSem Kalisz. Ozdobą meczu było trafienie Kacpra Wojdaka, który popisał się efektownym wolejem.

Piłkarze obydwu drużyn toczyli wyrównane spotkanie w blisko 30 stopniowym upale / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podopieczni Piotra Klepczarka pierwsze spotkanie po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej grali przy komplecie publiczności. Stadion przy ul. Stołczyńskiej 100 wypełnił się do ostatniego krzesełka.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, choć można było zauważyć w poczynaniach beniaminka z północnego Szczecina pewnego rodzaju bojaźliwość. W 19 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Putno.

Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować z korzystnego wyniku i zintensyfikowali swoje poczynania ofensywne. Jeszcze w pierwszej części spotkania byli blisko strzelenia bramki wyrównującej, jednak doskonałą interwencją popisał się Maksymilian Ciołek.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i piłkarze obydwu zespołów udali się na zasłużoną przerwę. Zgromadzeni na trybunach kibice próbowali natomiast szukać schronienia od słońca.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli podopieczni Piotra Klepczarka, raz po raz próbując zagrozić bramce gości. Defensorzy kaliskiego klubu w każdej kolejnej akcji udowadniali, że nie przypadkiem stanowili najskuteczniejszą linię obrony w 2. Lidze w poprzednim sezonie.

W 76 minucie spotkania do piłki wybitej po dośrodkowaniu z pola karnego doskoczył Kacper Wojdak i precyzyjnym uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję Maksymilianowi Ciołkowi.

Wyraźnie podrażnieni straconą bramką goście próbowali w końcówce spotkania przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nie zdołali po raz drugi pokonać Adriana Sandacha. Prowadzący zawody arbiter Paweł Horożaniecki zakończył dzisiejsze zawody i oba zespoły podzieliły się punktami.

Świt Szczecin tym samym przedłużył swoją serię meczów bez porażki przed własną publicznością, która trwa… od czerwca 2023 roku.

Świt Szczecin – KKS Kalisz 1:1 (0:1)

Bramki: 1:1 Wojdak (73’) – 0:1 Putno (19’)

Ostatnia modyfikacja: 21 lipiec 2024, 20:07