reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

„Sierpniowe Przełomy” wybrzmiały na plenerowej scenie na skwerze Jana Pawła II w Policach [zdjęcia]

W piątkowy wieczór na skwerze im. Jana Pawła II w Policach odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany wspólnie przez Operę na Zamku w Szczecinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Policach, który poprowadził Tomasz Raczek.

„Sierpniowe Przełomy”, czyli nastrojowa podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Wybrzmiały kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Publiczność mogła usłyszeć m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu Romana Polańskiego „Dziewiąte wrota", autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara.

Nie mogło zabraknąć również zakazanych piosenek oraz muzyki z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znalazły się „Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii" grupy Dżem.

Patronat nad koncertem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację