reklama
reklama

Ciepłe przyjęcie filmu „Pieśń Bielika” przez publiczność w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach [zdjęcia]

Publiczność zgromadzona w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach miała okazję obejrzeć w czwartkowy wieczór premierę filmu Piotra Bińka zatytułowany „Pieśń Bielika”, w którym zagrał między innymi Lech Dyblik – popularny i lubiany aktor, znany między innymi z produkcji Wojtka Smarzowskiego i roli Badury w serialu „Kiepscy”.

Lech Dybkik, Piotr Biniek, Paweł Kornicz, Bartosz Jurgiewicz

Film powstał dzięki dofinansowaniu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania.

Film jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki Pawła Kornicza, szczecińskiego kompozytora. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowieku. To swego rodzaju odwrócenie tradycyjnej koncepcji postrzegania tego ptaka, jako symbolu, w którym widzimy „ludzkie” cechy, jak męstwo, odwaga, wierność, czy władczość.

Autorzy filmu, a przede wszystkim aktorzy, odkrywają pieśnią bielika w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. Wyrazem artystycznym jest przede wszystkim taniec. W filmie występuje około 50 aktorów, co ważne są to osoby zaangażowane we wcześniejszy projekt muzyczny, który poświęcony był bielikowi.

Po premierze zgromadzona publiczność miała okazja wysłuchać panelu, w którym najważniejsze osoby zaangażowane w projekt opowiadały o kulisach jego powstawania, a także tym jak wizja Piotra Bińka oddana została nie tylko w obrazie Bartosza Jurgiewicza, ale również w muzyce skomponowanej przez Pawła Kornicza.

W filmie można było zobaczyć między innymi członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów z: Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu Wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa. Autorką animacji była artystka młodego pokolenia – Sylwia Pietrucha.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także