reklama
reklama

Barwne stroje, kolorowe kwiaty, warsztaty florystyczne i koncerty. Tak wyglądał Polsko-Niemiecki Festiwal Róż w Mierzynie [zdjęcia]

W minioną niedzielę na terenie rekreacyjnym „Mierzynianka” odbył się VIII Polsko–Niemiecki Festiwal Róż. Była to doskonała okazja zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych gości, aby przenieść się w czasy hrabiny Elizabeth von Arnim.

VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż

Wydarzenie rozpoczęło się w samo południe od uroczystego Korowodu Królowej Róż i oficjalnego otwarcia „Festiwalu Róż”.

Na festiwalowej scenie odbył się pokaz florystyczny w wykonaniu absolwentek Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej – Kasi Sikory i Marysi Sarnowskiej. Po jego zakończeniu publiczność wysłuchała koncertu laureatów Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej.

Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszył się pokaz mody floralnej Marioli Miklaszewskiej, Mai Felińskiej, Kasi Sikory i Marysi Sarnowskiej.

Następnie w programie imprezy znalazł się 45-minutowy spektakl grupy teatralnej TeART na Raz zatytułowany „Róża”. Po spektaklu odbył się kolejny pokaz florystyczny w wykonaniu Marioli Miklaszewskiej z Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej oraz Rafała Staszczyka z Pracowni „Plantacja”.

Zwieńczeniem VIII Polsko–Niemieckiego Festiwalu Róż były koncerty, podczas których wystąpili: zespół Poza Czasem, Joanna Sinkiewicz i Michał Wiśniewski, „Filipinki to my” BKK i M.A.K. oraz zespół TYMCZASEM.

Imprezie towarzyszyły rozmaite warsztaty.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także