reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Święto Leszcza w Nowym Warpnie przyciągnęło mieszkańców Powiatu Polickiego

W minioną sobotę w Nowym Warpnie odbyło się już po raz dziewiętnasty coroczne Święto Leszcza.

Święto Leszcza w Nowym Warpnie

na zdjęciu: Tym razem „Dobre Lato Filmowe” zawitało do Bezrzecza

W związku z wydanym przez wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego zakazem bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego – nie odbyły się zaplanowane na sobotni poranek zawody wędkarskie.

Wzorem lat ubiegłych nie mogło zabraknąć konkursu kulinarnego, w którym uczestnicy przygotowali wyjątkowe potrawy na bazie ryb. Tradycyjnie już odbył się konkurs jedzenia pierogów na czas.

O godzinie 15.00 rozpoczęło się wydawanie zupy rybnej przygotowanej specjalnie z tej okazji w kuchni polowej, która od wielu już lat stała się lokalnym przysmakiem, dla której goście zjeżdżają do Nowego Warpna z całego Powiatu Polickiego.

Prawdziwą ucztę kulinarną przygotowało również Koło Gospodyń Wiejskich z Brzózek.

Uczestnikom tegorocznego Święta Leszcza czas umilały zespoły: Neptun, Mohitos Band oraz B.J. Mat. Dance Music.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.