reklama

reklama
reklama

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Policach [zapowiedź]

W piątek, 11 listopada świętować będziemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsze wydarzenia w Policach organizowane w ramach Święta Niepodległości rozpoczną się już o godzinie 9.00.

Święto Niepodległości w Policach

na zdjęciu: 11 listopada świętować będzie 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Zobacz jakie wydarzenia przygotowano w Policach.

II Bieg Niepodległości w Policach

Zmagania w ramach II Biegu Niepodległości w Policach organizowanego przez Aktywne Police jako pierwsi rozpoczną uczestnicy Marszu Nordic Walking na dystansie 8 kilometrów. Zawodniczki i zawodnicy na malowniczą trasę wyruszą punktualnie o godzinie 9.00.

Kilka minut później do rywalizacji staną najmłodsi uczestnicy, którzy wystartują w ramach biegów dla dzieci i młodzieży.

Na godzinę 11.00 zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu Polski na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach, na której odbywają się starty II Biegu Niepodległości.

O godzinie 11.05 rywalizację rozpoczną uczestnicy biegu na dystansie 5 kilometrów. Kwadrans później wystartuje Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów.

Dekorację zwycięzców zaplanowano na godzinę 13.10.

Msza Święta w intencji Ojczyzny

Msza święta w intencji ojczyzny odbędzie się punktualnie w samo południe w kościele parafialnym pw. Świętego Kazimierza w Policach. Udział w wydarzeniu wezmą m.in. przedstawiciele władz samorządowych.

Kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego najpierw o godzinie 10.00 złożą przedstawiciele powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, następnie o godzinie 11.30 przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem na czele.

Koncert „Ułani, ułani”

O godzinie 17.00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbędzie się koncert „Ułani, ułani”, który rokrocznie odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. W tym roku koncert przeniesiono do hali Zespołu Szkół z uwagi na remont polickiego MOKu.

Gospodarzami piątkowego koncertu będą burmistrz Polic Władysław Diakun, starosta policki Andrzej Bednarek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anna Ryl.

Koncert „Ułani, ułani” poprowadzi śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszyć będzie Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.