Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Less napisał słowa do kompozycji zespołu Metallica

Policki artysta Less nie próżnuje. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że jego utwór „Something” znalazł się na liście Polski Top Wszechczasów w Radiu WNET. Tym razem prezentujemy instrumentalną kompozycję zespołu Metallica „The Call of Ktulu”, do której Less napisał autorskie słowa. I to właśnie artystę z naszego rodzimego miasta możemy posłuchać w tym jakże klimatycznym utworze.

Tacy jak Wy, Tacy jak My

na zdjęciu: Grafika promująca wykonanie utworu Mettalici przez Lessa

Utwór pochodzi z drugiej płyty zespołu zatytułowanej „Ride the Lightning” z 1984 roku i nigdy nie był zaśpiewany.

– Zrobiłem rzecz nieco nietypową, bo napisałem słowa i nagrałem wokale do legendarnej, instrumentalnej kompozycji "The Call of Ktulu" – mówi Less.

Jak podkreśla artysta – tekst powstał w oparciu o nowelę Lovecrafta „Zew Cthulhu”, która była również inspiracją dla zespołu Metallica do skomponowania utworu.

Ponad 9-minutowy utwór zespołu Mettalica, dzięki charyzmatycznemu wykonaniu Lessa zyskał zupełnie nowego brzmienia.

O dokonaniu Lessa artykuł napisał amerykański serwis Loudwire, który jest drugim na świecie, po Metal Hammerze, serwisem piszącym o cięższych brzmieniach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Archiwum Prywatne Artysty

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.