reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło pieśń cechową z XIX wieku [wideo]

Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło pieśń cechową z XIX wieku, która wiele wyjaśnia. Ballada Rzeźnicka pochodzi ze Śpiewnika dla Przemysłowców wydanym w 1895 roku w Gnieźnie.

Bractwo Śpiewacze z Tanowa

na zdjęciu: stopklatka z teledysku

– Wzrok dziki, suknia splugawiona krwią, w rękach nóż i toporek, a po chwili bezduszny morderca zadaje śmierć niewinnym ofiarom. I do tego za pieniądze! Czy tacy właśnie byli dawni rzeźnicy? – pyta Bractwo Śpiewaczy z Tanowa.

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialny był Piotr Biniek, za aranżację muzyczną Paweł Kornicz, natomiast za zdjęcia i montaż Bartosz Jurgiewicz.

Złap się mocno fotela i zanurz się w przerażająco prawdziwą, ale jakże piękną Pieśń Rzeźnicką.

Autor: Gracjan Broda, Foto: stopklatka z teledysku

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.