reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Koncert „Ułani, ułani” w Hotelu Dobosz. Śpiewali artyści, samorządowcy i mieszkańcy

Miejski Ośrodek Kultury w Policach po raz dziesiąty w historii zorganizował koncert „Ułani, ułani”, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne.

Koncert Ułani, Ułani

na zdjęciu: Na scenie pieśni patriotyczne śpiewali również mieszkańcy

Koncert zainaugurowało wspólnie odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego oraz Roty.

Tegoroczny koncert z uwagi na trwający remont polickiego MOK-u odbył się w Hotelu Dobosz.

Ze sceny do zgromadzonej publiczności przemówili burmistrz Polic Władysław Diakun oraz starosta policki Andrzej Bednarek. Obaj w swoich przemówieniach podkreślili znaczenie wolności w kontekście do trwającej na świecie wojny wowołanej napaścią Rosji na Ukrainę oraz konfliktem na Bliskim Wschodzie.

Wzorem lat ubiegłych wydarzenie poprowadziła śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, który na scenie wystąpiła wraz ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie.

Na scenie zaprezentowali się również policcy samorządowcy, którzy wspólnie zaśpiewali pieśń „My, pierwsza brygada”.

W Hotelu Dobosz w Policach wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne śpiewane wspólnie przez artystów oraz zgromadzoną publiczność. Wśród nich m.in. „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota, ta szara piechota”.

Galeria Zdjęć:

kliknij i zobacz pełnią galerię zdjęć z tego wydarzenia...

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.