reklama

reklama
reklama

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach na wernisaż prac Pawła Kuczyńskiego [zapowiedź]

Wielkimi krokami zbliża się wernisaż ilustracji prasowych rysownika Pawła Kuczyńskiego, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Wernisaż prac Pawła Kuczyńskiego

na zdjęciu: Grafika promująca wydarzenie

Paweł Kuczyński to urodzony w Szczecinie w 1976 roku, uznany w świecie rysownik satyryczny, który za swoje znakomite ilustracje, komentujące otaczającą nas rzeczywistość, został uhonorowany rekordową liczbą nagród w konkursach na całym świecie.

W swoim dorobku twórczym ma 150 wyróżnień i nagród o zasięgu międzynarodowym, m.in. Grand Prix 26. Nasreddin Hodja Cartoon Contest w Turcji (2006), I nagrodę International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008) czy II nagrodę World Press Cartoon Sintra 2011.

Swój talent szlifował podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończył w 2001 roku, broniąc dyplom w zakresie rysunku u prof. Józefa Drążkiewicza. Od niemal 20 lat zajmuje się rysunkiem satyrycznym, a w ostatnich latach rysunkiem prasowym. Współpracuje z tygodnikami Wprost, Newsweek, Nie, dziennikiem Gazeta Wyborcza oraz miesięcznikiem Charaktery, gdzie poprzez swoje ilustracje interpretuje aktualne wydarzenia.

Jego rysunki można zobaczyć również na okładkach albumów muzycznych i książek, w podręcznikach szkolnych i testach egzaminacyjnych w wielu krajach na świecie. Prace Kuczyńskiego niejednokrotnie stanowiły również ilustrację do kampanii społecznych, takich jak „Domowe zasady ekranowe” czy „Broń gotówki”.

Wernisaż Pawła Kuczyńskiego odbędzie się w piątek, 23 września o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację