Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • Opublikowano:

Coroczny koncert z okazji obchodów święta niepodległości „Ułani, ułani” połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, tak jak informowaliśmy, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Koncert Ułani, ułani

na zdjęciu: Grafika promująca koncert "Ułani, ułani"

Gospodarzami tegorocznych obchodów będą burmistrz Polic, starosta policki oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Koncert odbędzie się w piątek, 11 listopada o godzinie 17.00, a poprowadzi go śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszyć będzie Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

– Do udziału w wydarzeniu zachęcamy również rodziny z dziećmi, by także najmłodsi mieli okazję w tej wyjątkowej atmosferze chłonąć nasze narodowe wartości i rozwijać swoją świadomość patriotyczną. Dzięki wspólnemu śpiewaniu znanych i lubianych pieśni policzanie będą mogli w radosny, a jednocześnie podniosły sposób świętować ten szczególny w naszej historii dzień – zachęca Daria Zarzeczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Koncerty patriotyczne organizowane w ubiegłych latach udowodniły, że policzanie doskonale czują się przy dźwiękach Szarej Piechoty czy pieśni Ułani, ułani i chętnie włączają się do wspólnego śpiewania. Wydarzenie, które już na stałe wpisało się w cykl polickich imprez kulturalnych, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać od 2 listopada w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, którego obecną siedzibą jest budynek przy ul. Traugutta 4.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.