Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Koncert „Sierpniowe przełomy” na Skwerze Jana Pawła II

W najbliższy piątek o godzinie 20.00 na Skwerze Jana Pawła II w Policach odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany „Sierpniowe przełomy”.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

„Poloneza czas zacząć” z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Dziś o godzinie 18.00 na scenie plenerowej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Poloneza czas zacząć” to kostiumowy koncert zespołu Artes Ensemble w rytmie szlacheckiego poloneza, siarczystego mazura i polskich tańców narodowych, polskiej muzyki romantyzmu i doskonale znanych tematów muzyki filmowej XX wieku oraz poezji wieszczów.

Kolejny koncert plenerowy na leżakach już w sobotę

W sobotni wieczór przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się kolejny koncert plenerowy na leżakach w ramach cyklu „Muzyczne MOKarte”. Tym razem odbędzie się spektakl muzyczny zatytułowany „Muzyczny spektakl Jeremiego”.

Muzyczny Przybornik Jeremiego to spektakl muzyczny z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Usłyszymy m.in. takie hity jak: „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Ballada z trupem”, „Addio Pomidory”, „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”.

Zapraszamy na plenerowy koncert zespołu Chwila Nieuwagi

Dziś wieczorem na plenerowej scenie przy Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert zespołu Chwila Nieuwagi. To kolejna propozycja polickiego MOKu w ramach „Muzycznego MOKarte”.

Chwila Nieuwagi to polski zespół muzyczny folkowo-poetycki pochodzący z Rybnika założony w 2008 roku przez Martynę i Andrzeja Czechów. Zespół zadebiutował podczas festiwalu Bieszczadzkie Anioły w 2008 roku, zdobywając w konkursie brązowe skrzydło.

W sobotę startują 56. Etapowe Regaty Turystyczne

W dniach od 25 lipca do 2 sierpnia na akwenach Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej, Morza Bałtyckiego i Zalewu Kamieńskiego rozegrane zostaną 56. Etapowe Regaty Turystyczne.

Ponad półwieczna tradycja Etapowych Regat Turystycznych organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz duże grono stałych uczestników, dowodzą żeglarskiego potencjału regionu, trafności pomysłu i sprawności organizacyjnej, która towarzyszy każdorazowo kolejnym edycjom regat.

Zapraszamy na plenerowy recital „w 80 minut dookoła świata”

Już jutro o godzinie 20.00 na scenie plenerowej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Aquartet, który zaprezentuje recital „w 80 minut dookoła świata”. W programie znajdą się utwory z różnych stron świata.

– Usłyszymy m.in. „Najtrudniejszy pierwszy krok” z repertuaru Anny Jantar oraz „Przeżyj to sam” zespołu Lombard – mówi Anna Ryl, dyrektor polickiego MOKu.

Noworoczne Palenie Choinek już w ten weekend

W sobotę, 18 stycznia o godzinie 19.00 na polanie za Szkołą Podstawową odbędzie się coroczne palenie choinek pod hasłem „Zabierz swoją starą”.

Organizatorzy zachęcają, aby zabrać swoje lub porzucone przy komorach śmietnikowych drzewka bożonarodzeniowe.