patronat medialny
reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie [zapowiedź]

Świąteczne ozdoby, wielka choinka, regionalne przysmaki i spotkania ze świętym Mikołajem, do tego lodowe rzeźby, karuzele, szczudlarze i wspólne kolędowanie – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W tym roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym pozwolą poczuć magię świąt i związanych z nimi tradycji.

Pożegnanie lata drewnem pachnące w Niekłończycy [zapowiedź]

Koło Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy, sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na imprezę plenerową w ramach cyklu #szczepimy się z KGW, podczas którego będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

W trakcie wydarzenia odbędzie się widowiskowy pokaz rzeźbienia w drewnie piłami mechanicznymi w wykonaniu ANDRE Rzeźba.

Na zakończenie wakacyjnego cyklu koncertów MOK'arte wystąpią siostry Kępisty

W sobotę na plenerowej scenie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wystąpią pochodzące, że Szczecina – siostry Maria i Julia Kępisty. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria – absolwentka kilku kierunków na akademiach muzycznych – jest wszechstronnym muzykiem, grającym na wibrafonie, instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej oraz poważnej, teatralnej i filmowej.

#SzczepimySię z KGW już w niedzielę w Wołczkowie

W najbliższą niedzielę przy boisku sportowym w Wołczkowie odbędzie się festyn w ramach Narodowego Programu #SzczepimySię z KGW.

Organizatorzy, czyli Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, a także osób dorosłych – m.in. dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, strefa gastronomiczna oraz warsztaty rękodzielnicze.

Gmina Nowe Warpno zaprasza na Święto Leszcza

W najbliższą sobotę w Nowym Warpnie po raz osiemnasty odbędzie się Święto Leszcza. Tradycyjnie już plenerowy festyn poprzedzą zawody wędkarskie.

W trakcie imprezy odbędzie się m.in. pokaz pierwszej pomocy, konkurs kulinarny, w którym uczestnicy przygotują potrawy rybne, a także jedzenie pierogów na czas. Będzie można również dokonać samospisu oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Charytatywny Dzień Dziecka w Trzeszczynie już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na terenie świetlicy w Trzeszczynie odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka, podczas której zbierane będą pieniądze na leczenie Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 14.00 do 18.00. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in. przejażdżki motocyklami, spotkanie ze Spidermanem, dmuchane zamki, oraz wiele, wiele innych.