reklama
reklama

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza na "Leśne dzieci"

"Leśne dzieci" to kolejne wydarzenie organizowane przez Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać zawody leśne, a także odkryć skarby i tajemnice lasu.

Leśne Dzieci

W programie przewidzianych jest również wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: spotkanie ze zwierzętami Parku, strzelanie z łuku i rzut oszczepem, chodzenie po linie akrobatycznej, czy rozwiązywanie zagadek gry terenowej.

Wydarzenie podzielone zostało na 4 wyprawy. Po każdej z nich na uczestników czekać będzie poczęstunek.

Na pierwszej wyprawie (30 czerwca, godzina 14.00) uczestnicy podążać będą śladami zwierząt leśnych. Dzieci nauczą się rozpoznawać tropy, staną oko w oko z danielami i zobaczą bobrowe żerowisko. Sprawdzą, czy łatwo być myśliwym.

Na drugiej wyprawie (14 lipca, godzina 14.00) uczestnicy odkrywać będą letnie dary lasu. Sprawdzą, które z nich są największym przysmakiem kóz i owiec, mieszkających na terenie Słowiańskiego Parku Historycznego w Podgrodziu.

Podczas trzeciej wyprawy (4 sierpnia, godzina 18.00) uczestnicy pójdą śladami wiewiórki, sprawdzając umiejętności utrzymania równowagi podczas spaceru po linie, a także swoją zwinność i spryt. Ciekawym punktem programu będzie przygotowanie przez uczestników posiłku w leśnym kociołku.

Czwarta wyprawa (18 sierpnia, godzina 14.00) skupiać będzie się na łące, na której najmłodsi uczestnicy będą sprawdzać, co pysznego kwitnie w trawie i jak zmienia się mała pszczółka. Przekonają się, jak smakuje podpłomyk z miodem, a także własnoręcznie wykonają łąkowe lalki z sitowia.

Osoby chętne mogą zapisywać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstęp wolny.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację