reklama
reklama

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży [zapowiedź]

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza na drugą edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży "Od owieczki do niteczki", realizowanej w ramach Programu "Społecznik 2022-2024".

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu

– Będziemy przybliżać temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu – zapowiadają organizatorzy warsztatów.

Warsztaty zaplanowano na poniedziałek, 25 lipca w godzinach od 14.00 do 17.00. W trakcie warsztatów przybliżony zostanie temat obróbki wełny, począwszy od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod.

Uczestnicy będą uczyć się wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystane zostaną repliki takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.

Dzień później również w godzinach od 14.00 do 17.00 uczestnicy zapoznają się z różnymi formami tkackimi m.in.: nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.

Zapisywać można się do 22 lipca, a zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 781 590 151. Warsztaty są bezpłatne.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację