reklama
reklama

„Sierpniowe Przełomy” wybrzmią przy Skwerze św. Jana Pawła II w Policach [zapowiedź]

Pod koniec sierpnia na placu przy Skwerze św. Jana Pawła II w Policach odbędzie się kolejna edycja koncertu „Sierpniowe Przełomy”, którego celem jest upamiętnienie wydarzeń szczecińskiego Sierpnia '80.

Koncert Sierpniowe Przełomy w Policach

Co roku, w ostatni weekend sierpnia Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Kompozycje twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina, wykonują zaproszeni soliści oraz orkiestra Opery na Zamku.

Podobnie jak w latach ubiegłych w repertuarze koncertu nie może zabraknąć utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Zwieńczeniem koncertu jest śpiewany, przy ogromnym aplauzie publiczności „Sen o Victorii” grupy Dżem.

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają muzycznych tematów z ulubionych filmów, którym towarzyszą anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez krytyka filmowego i publicystę Tomasza Raczka.

„Sierpniowe Przełomy” w Policach odbywają się przy wsparciu finansowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Koncert Plenerowy „Sierpniowe Przełomy”

Kiedy: 26 sierpnia 2022 roku, godzina 20.00

Gdzie: Plac przy Skwerze św. Jana Pawła II, ul. Piłsudskiego w Policach

Bilety: - wstęp bezpłatny - | Bilety do odbioru od 16 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację