Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • Opublikowano:

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach od 9 do 11 grudnia. W jego trakcie przewidziano liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych uczestników.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

na zdjęciu: Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Organizatorzy zapraszają m.in. na spektakle i koncerty, świąteczne karaoke, paradę z Reniferem Rudolfem, karuzelę wenecką i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.

Jak co roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym pozwolą poczuć magię świąt i związanych z nimi tradycji. W piątek, 9 grudnia od godziny 16.00 skrzaty przywitają gości jarmarku i zaproszą na spektakl dla dzieci, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz z Bałwankiem Olafem. Wieczór uświetni koncert Chóru Dziecięcego Voci Veloci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

W sobotę, 10 grudnia Zamek zaprasza na Bubble Show, czyli artystyczny pokaz baniek mydlanych oraz wyjątkowy występ świąteczny Magia i iluzja. W paradzie z Reniferem Rudolfem z udziałem Grodziskiej Orkiestry Dętej po zamkowych dziedzińcach przechadzać się będą aktorzy i animatorzy w świątecznych strojach, żonglerzy oraz szczudlarze. Podczas jarmarku królować będzie świąteczna muzyka i kolędy. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w muzycznym karaoke, a także uczestniczyć w konkursach i quizach o tematyce świątecznej. Dzień zakończy fire show Fabryka Świętego Mikołaja.

Ostatniego dnia jarmarku odbędzie się interaktywny pokaz cyrkowy z uczestnikami grupy Lew Kriss oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Zamek zachęca gości do ciekawego doboru garderoby, ponieważ zaplanowano m.in. konkurs na najładniejszy strój świąteczny.

Kiermasz wystawców, którzy zaprezentują produkty regionalne i wyroby rękodzielnicze potrwa przez wszystkie trzy dni Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na stoiskach z rękodziełem będzie można kupić świąteczne ozdoby i prezenty, a w Alei zachodniopomorskich smaków zaopatrzyć się w smaczne kulinaria (od świątecznych pierników przez mięsa i wędliny po produkty nabiałowe oraz przetwory warzywne i rybne).

Na Dużym Dziedzińcu stanie kilkunastometrowa choinka, udekorowana barwnymi ozdobami i światełkami. Pojawi się także bajkowa zagroda renifera Świętego Mikołaja oraz karuzela wenecka. Zakochane pary będą mogły spotkać się w romantycznej scenerii pod jemiołą, a wszyscy chętni zatrzymać magiczne chwile korzystając z fotobudki.

Nie zabraknie także iluminacji świątecznych. Na zamkowych elewacjach mienić się będą płatki śniegu, a na Wieży Dzwonów (wyjątkowo od strony wewnętrznej – od strony Dziedzińca Menniczego) pojawi się Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Kiedy: 9-11 grudnia 2022 roku, w godzinach od 16.00 do 20.00 (piątek), od 12.00 do 20.00 (sobota), od 12.00 do 18.00 (niedziela)

Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety: - wstęp bezpłatny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Robert Stachnik

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.