Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • Opublikowano:

Miłośnicy turystyki rowerowejz Gminy Dobra, z Gminy Police, ze Szczecina oraz innych części Pomorza Zachodniego tradycyjnie przywitają Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie.

Noworoczny Rajd Rowerowy

na zdjęciu: Rzeka Łarpia, na której miał odbyć się spływ kajakowy

Wydarzenie organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy ze Wspólnotą Samorządową Gminy Dobra ora Rowerowymi Policami. Rajd co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Poprzednie edycje wydarzenia gromadziły ponad 100 rowerzystów, którzy przybywali nie tylko ze Szczecina, ale także ze Stargardu, Goleniowa, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego.

– Osiem lat temu wybraliśmy się w pięć osób, a poprzednie nasze rajdy noworoczne gromadziły już ponad 100 miłośników turystyki rowerowej. To pokazuje, że Polacy wybierają coraz częściej aktywne formy witania Nowego Roku” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Rowerzyści spotkają się na parkingu przy wejściu na Kąpielisko Głębokie w dniu 1 stycznia 2023 roku o godzinie 12.00. Następnie wspólnie przejadą nad jezioro Świdwie, gdzie będą składać sobie życzenia noworoczne i rozmawiać o swoich rowerowych planach na rok 2023.

Zbiórka dla rowerzystów z Polic będzie miała miejsce przy pomniku Jana Pawła II o godzinie 11.45. Rowerzyści wyruszą na trasę o godzinie 12.00. Grupy z Polic oraz ze Szczecina połączą się w Tanowie przy ul. Gunickiej o godzinie 12.40.

Uczestnicy rajdu delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej wspólnie pokonają dystans około 34 kilometrów. Trasa rajdu prowadzi przez teren trzech gmin: Gminy Dobra, Gminy Police i Miasta Szczecin. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie rozpocząć Nowy Rok. W Rezerwacie Świdwie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotują ognisko.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i może w nim uczestniczyć każdy chętny rowerzysta. Uczestnictwo w rajdzie nie wymaga wcześniejszej rejestracji zgłoszenia. Na bezpieczeństwem uczestników wydarzenia będą czuwali wolontariusze oraz policjanci ze Szczecina, Polic i Mierzyna. Patronat medialnym nad wydarzeniem objęli: Dziennik Policki oraz Wirtualne Police.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1307056770082306

Autor: Gracjan Broda, Foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.