Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Misterium Męki Pańskiej w ruinach Klasztoru Augustiańskiego w Policach Jasienicy [zapowiedź]

W sobotę, 1 kwietnia w ruinach Klasztoru Augustiańskiego w Policach Jasienicy odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w reżyserii Doroty Piekarskiej.

Misterium Męki Pańskiej

na zdjęciu: Misterium Męki Pańskiej z 2019 roku

Znany z kart Pisma Świętego opis procesu i męki Jezusa Chrystusa zostanie przedstawiony w plenerowej inscenizacji.

Widowisko ma charakter artystycznego spektaklu, w którym treści biblijne, odwołujące się do uniwersalnych wartości kultury europejskiej, pobudzają widzów do refleksji nad kondycją osoby i społeczeństwa. Odwołując się do wątków znanych doskonale w kulturze polskiej, spektakl jest przystępny w odbiorze i za każdym razem gromadzi komplet publiczności.

Biblijne sceny tłumu wiwatującego na cześć Mesjasza wjeżdżającego do Jerozolimy, a niedługo potem żądającego jego śmierci, umycia rąk przez Piłata, drogi krzyżowej i ukrzyżowania Jezusa zostaną odegrane przez niemal 100 aktorów, w naturalnej inscenizacji, jaką tworzą ruiny augustiańskiego klasztoru w Jasienicy Policach.

Wydarzenie ma charakter spektaklu multimedialnego opierającego się na takich elementach jak: słowo, śpiew, gra aktorska, charakteryzacja, kostium oraz wykorzystującego przestrzeń sceniczną w postaci dekoracji, oświetlenia, rekwizytów oraz efektów akustycznych i muzyki.

Oprawę muzyczną tworzą kompozycje Piotra Brody i utwory wykonywane przez Bractwo Śpiewacze z Tanowa.

Kiedy: sobota 1 kwietnia, godzina 19.00
Gdzie: ruiny Klasztoru Augustiańskiego w Policach Jasienicy
Bilety: – wstęp bezpłatny –

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.