Cegła w kuchni. Co musisz o niej wiedzieć przed zakupem?

Cegiełki dekoracyjne to świetny sposób na wykończenie ścian w kuchni. Są nie tylko oryginalne, ale i praktyczne. Dowiedz się, które z propozycji rynkowych stanowią najlepszy wybór, jak właściwie podejść do ubarwienia cegiełek, w które środki montażowe musisz zainwestować.

zdjęcie: Materiał Zlecającego

Cegła dekoracyjna w kuchni – jaki rodzaj wybrać?

Pod hasłem „cegła ozdobna” czy „cegła dekoracyjna” kryje się obecnie wiele materiałów – naturalnych i cegłopodobnych. Za wyborem konkretnego dekoru stoi nie tylko wygląd, ale i jego właściwości. Nie bez powodu liderem w swojej kategorii pozostaje cegła cięta na płytki. To materiał lekki, autentyczny, posiadający długą historię. Ze względu na niejednolity kolor i bogatą fakturę, lica cegieł rozbiórkowych są niepowtarzalne. Pomimo surowego charakteru wprowadzają do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Względy praktyczne są równie optymistyczne – o płytkach ze starej cegły mówi się, iż są surowcem wyjątkowo trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a nawet ogień. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się na ścianie w Twojej kuchni.

Cegła w kuchni na ścianie – na jaki kolor postawić?

Cegła dekoracyjna wewnętrzna – niezależnie od koloru – to materiał wyrazisty czy też dominujący. To, jakie ubarwienie będzie posiadać, powinno być dobrze przemyślane – uwzględniać kwestie, takie jak styl aranżacyjny, wielkość pomieszczenia oraz jego nasłonecznienie.

Przed zakupem konkretnej partii cegiełek, zaczerpnij inspiracji i sprawdź, jak z ozdabianiem ścian cegiełkami radzą sobie profesjonaliści.Zajrzyj na najpopularniejsze portale wnętrzarskie lub bezpośrednio do portfolio znanych / cenionych architektów wnętrz. Znajdziesz tam wiele oryginalnych zestawień, które być może z góry przekreśliłeś, bo wydawały Ci się zbyt odważne czy też ekstrawaganckie...

Ceglana ściana w kuchni – jakie środki do montażu trzeba kupić?

Decydując się na ozdobienie ścian w kuchni cegłami, powinieneś wyposażyć się w profesjonalną chemię montażową. Najtańsze czy też przypadkowe preparaty kupione na ostatnią chwilę w pobliskim markecie budowlanym niewątpliwie wypadają gorzej w porównaniu ze specjalistycznymi środkami, które oferują producenci płytek ceglanych. Najlepiej więc kupić je wraz z cegiełkami. A chodzi tu o: grunt, klej, fugę oraz impregnat do starych cegieł. Ten ostatni dostępny jest w kilku wariantach – poza ochroną ceglanej powierzchni może także pogłębić jej kolor, tworzyć efekt pół-połysku, matu lub pozostać absolutnie niewidoczny.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.