reklama

Dziś do Polic przyjechał pociąg „Kapitan” z historyczną lokomotywą i Warsem

Turystyka Kolejowa TurKol uruchomiła specjalny, jednorazowy kurs na trasie Szczecin – Police po trasie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Pociąg "Kapitan" przyjechał do Polic / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pociąg „Kapitan”, który dziś mogli zobaczyć mieszkańcy Polic, ciągnęła lokomotywa SM42, która produkowana była w Polsce w latach 1965 – 1995. W składzie pociągu znalazły się również wagony „pierwszej” i „drugiej” klasy, a także wagon restauracyjny Wars.

Pociąg wyruszył z dworca Szczecin Główny około godziny 15.20, by po nieco ponad godzinie dotrzeć do Polic. Podczas podróży powrotnej „Kapitan” przejechał przez policki dworzec około godziny 18.40.

Jutro, 31 maja pociąg Hetman przejedzie pętlę przez Szczecin. Pociąg z dworca Szczecin Główny ma odjechać o godzinie 8:17.

Galeria Zdjęć:

Ostatnia modyfikacja: 30 maj 2024, 19:05