reklama

reklama

Kiermasz Wiosenny połączony ze zbiórką dla Adasia [zapowiedź]

Burmistrz Polic Władysław Diakun zaprasza mieszkańców na Kiermasz Wiosenny, który odbędzie się 23 marca na deptaku im. Ryszarda Tokarczyka przy ul. Zamenhofa w Policach.

Kiermasz Wiosenny odbędzie się na deptaku za Galerią Hosso / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas Kiermaszu prowadzona będzie zbiórka na leczenie Adasia Orlika, zmagającego się z chorobą genetyczną – dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD).

To jest choroba, na którą głównie zapadają chłopcymówi Alicja Orlik, mama chłopca. – Objawia się zanikiem mięśni. Jak otrzymaliśmy diagnozę, to mieliśmy napisane, że około 12 roku życia czeka Adasia wózek inwalidzki, a później zanik kolejnych partii mięśni, w tym również oddechowych, a na koniec sercatłumaczy mama Adasia.

Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne występy artystyczne. Na scenie wystąpią m.in. Policki Chór Kameralny Postscriptum, Studio Wokalne, Zespół Folklorystyczny Balbiny, Bractwo Śpiewacze z Tanowa oraz Nela Mazgiejko. Odbędą się również Warsztaty Dekoracji Świątecznych.

Jako Ośrodek Kultury przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program, po to by państwa było jak najwięcej. Po to, aby w ten wiosenny dzień się tutaj spotkać, oglądać program, poznawać Adasia i pomagać Adasiowimówi Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Na godzinę 15:00 zaplanowano „Baśniową Paradę” w wykonaniu Gwardii Gryfa. Po jej zakończeniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W trakcie Kiermaszu Wiosennego nie zabraknie również licytacji rozmaitych gadżetów, które poprowadzi Andrzej Rogowski.

Przygotowaliśmy kilkanaście gadżetów sportowych, a wśród m.in. piłki z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, koszulka piłkarska z autografami piłkarzy Jagiellonii Białystok. Serdecznie zapraszam mieszkańców Polic do przyjścia na Kiermasz i wzięcie udziału w licytacjachzachęca Andrzej Rogowski.

W tej chwili przygotowywane są prace, m.in. ceramicy pracujący przy Rezerwacie Formy Pracowni Ceramicznej, przekazują na licytacje swoje piękne prace, również członkowie Nest-Artu też przekazują swoje obrazywymienia Anna Ryl.

Do akcji włączyły się również sołectwa z terenu gminy Police oraz Rady Osiedla, które przygotowują stoiska.

Nasze kochane Sołectwa, Rady Osiedla i Stowarzyszenia, zaangażowały się w to, aby pomóc Adasiowi. Będzie 25 stoisk, na których będzie można kupić m.in. ciasta, rękodzieła, przetwory, wszystko, co jest możliwe do sprzedaży, żeby zebrać jak największą kwotę na leczenie Adasiamówi Kamilla Turzyńska, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach.

Kiermasz Wielkanocny odbędzie się w godzinach od 11:00 do 18:00.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Police do udziału w Kiermaszu Wiosennym połączonym ze zbiórką dla Adasia, który przypominam, odbędzie się 23 marca od godziny 11:00zachęca do udziału burmistrz Polic Władysław Diakun.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.