reklama

Miś Wojtek ozdobą skweru swojego imienia w Tanowie

Na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej oraz Szkolnej w Tanowie powstał wyjątkowy skwer. Utworzony został przez harcerzy z 1 Tanowskiej Drużyny Starszoharcerskiej RAROGI, po uprzedniej zgodzie Rady Sołeckiej oraz Rady Miejskiej w Policach.

Skwer im. Misia Wojtka w Tanowie / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skwer zyskał im. Misia Wojtka, syryjskiego niedźwiedzia w stopniu kaprala, który został adoptowany przez żołnierzy 22 Kampanii Zaopatrywania Kawalerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

Główną atrakcję skweru stanowi rzeźba Misia Wojtka, wykonana przez rzeźbiarza Andre Rzeźba, którego mieszkańcy Gminy Police mogli poznać, podczas jego wizyty w Niekłończycy przed kilkoma laty. Zakup rzeźby był możliwy w ramach programu Społecznik zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowy skwer ma być międzypokoleniowym miejscem spotkań mieszkańców Tanowa. To również doskonała przestrzeń do relaksu i odpoczynku nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale również turystów przejeżdżających przez Tanowo.

Harcerze z Tanowa pod dowództwem drużynowej Justyny Maćkowiak w ramach akcji Bohater organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego dążyli do uzyskania nazwy im. Misia Wojtka. To im się udało i od 11 maja oficjalna nazwa ich drużyny brzmi Pierwsza Tanowska Drużyna Starszoharcerska RAROGI im. Misia Wojtka.

Rzeźna Miśka Wojtka, która zdobi skwer w Tanowie / zdjęcie: Gracjan Broda
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.