reklama
reklama [1170px x 300px] | Header -- Andrzej Bednarek głosuje na Władysława Diakuna

reklama

Ponad 7 milionów dofinansowania na utworzenie Centrum Usług Społecznych w Policach

Gmina Police pozyskała ponad 7-milionowe dofinansowanie ze środków europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych do utworzenia Centrum Usług Społecznych w Policach.

Filia Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadaniem Centrum będzie świadczenie usług społecznych w szerokim zakresie przez rozwój zadań dotychczas prowadzonych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W kompetencjach Centrum będzie m.in. przygotowanie diagnozy, strategii i programu rozwiązywania problemów społecznych, a także doradztwo specjalistyczne: prawnicze, psychologiczne, czy też terapia uzależnień.

Centrum Usług Społecznych będzie również organizowało i prowadziło działania wspierające osoby z niepełnosprawnościami. Zostanie również wprowadzona usługa transportu indywidualnego typu door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności.

Z Centrum będą mogły korzystać również osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Takie osoby będą mogły uzyskać m.in. wsparcie w bieżącej opiece, w zakresie informacji i doradztwa, w zakresie wsparcia programów zdrowotnych (m.in. rehabilitacja), oraz usług psychologicznych.

W planach jest również uruchomienie pomocy wytchnieniowej, organizowanie i wspieranie nieformalnych grup samopomocowych i sąsiedzkich, a także prowadzenie lokalnych banków usług opiekuńczych i rozwojowych.

Do kompetencji Polickiego Centrum Usług Społecznych należeć będzie również prowadzenie schroniska dla osób bezdomnych i działanie na rzecz wspierania w wychodzeniu z bezdomności osób wykluczonych społecznie.

Centrum Usług Społecznych ma mieścić się w budynku obecnej filii Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach, mieszczącej się przy ulicy Tanowskiej.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.