reklama

Studenci zaprezentowali swoje koncepcje rozwoju Polic

Studenci Wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przygotowali w ramach prac semestralnych rozwiązania architektoniczne i koncepcje rozwoju Polic.

Burmistrz Polic Krystian Kowalewski rozmawia z przedstawiciela ZUT-u / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cieszę się, że dziś młodzi ludzie planują nasze miasto, tak jakby chcieli, aby wyglądało w przyszłopodkreślił burmistrz Polic Krystian Kowalewski.

Dziś w filii biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie mieszczącej się przy ul. Bankowej w Policach odbyła się inauguracja prac studentów. Od jutra będzie ona dostępna dla wszystkich chętnych.

Prezentowane prace projektowe obejmują rozwiązania architektoniczne oraz koncepcje rozwoju terenów naszej gminy, podkreślają jej walory oraz potencjałtłumaczy naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Policach Agnieszka Szczygielska.

Jak informuje Elżbieta Czekiel-Świtalska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, studenci mieli za zadanie przeanalizowanie Polic pod różnymi względami i wyznaczyć kierunek ich rozwoju.

– Zwycięski zespół pokazał, że miasto powinno rozwijać się pasmowo – przez zabudowę mieszkaniową, poprzez pasmo zieleni, strefę przemysłową, kolejne pasmo zieleni, aż po strefę mieszkaniowo-usługową – mówi Elżbieta Czekiel-Świtalska.

W sumie na odwiedzających czekać będzie 8 projektów. Studenci w tym roku najchętniej projektowali tereny znajdujące się nad Łarpią. Wystawa dostępna jest w filii Biblioteki przy ul. Bankowej do końca sierpnia br.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.