reklama

Wyjątkowa choinka z marzeniami zamkniętymi w bombkach. Każde z nich zostało spełnione!

W środę, 6 grudnia w Niekłończycy stanęła wyjątkowa choinka, na której zawisło 80 bombek, w których znajdowały się świąteczne marzenia osób potrzebujących.

Wyjątkowa choinka z marzeniami zamkniętymi w bombkach stanęła w Niekłończycy / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wczoraj odbierałyśmy ostatnie paczki przygotowane przez darczyńców dla podopiecznych Schroniska dla Osób Bezdomnych "Feniks" w Policach i rodzin ukraińskich uchodźców, mieszkających w budynku szkoły w Niekłończycymówi Karina Mazurkiewicz, sołtys sołectwa Niekłończyca.

W minioną sobotę paczki zostały dostarczone do osób potrzebujących.

Niezwykłe jest to, że prawie wszystkie bombki z listami wróciły do nas w postaci starannie przygotowanych paczek. Zapakowanych, z osobistymi dodatkami od przygotowującego paczkę, listami, kartkami z życzeniami, laurkami i ciastem domowego wypieku. Wszystkie oprócz jednej... ale i z tym sobie poradziłyśmytłumaczy Mazurkiewicz.

Paczki dla „zwykłych” ludzi przygotowywali inni „zwykli” ludzie, którzy wykazali się empatią, chęcią niesienia pomocy innym z potrzeby serca.

Nasi darczyńcy wcale nie są milionerami, a jednak dzielą się tym, co mają. Zadali sobie trud, żeby wziąć bombkę z choinki w małej Niekłończycy i zrobić świąteczną paczkę dla osoby, która nie ma swojego domu i jest dla darczyńcy kimś zupełnie obcymmówi sołtys Niekłończycy.

Każda paczka to inne marzenia osoby potrzebującej. Od ubrań, przez obuwie aż po domowe ciasto. Marzenia, które dla większości społeczeństwa są codziennością, dla nich są świątecznym marzeniem. Dlatego warto pomagać. Spełniając marzenie obcej osoby, spełniamy też swoje marzenia o pomaganiu i byciu dobrym człowiekiem.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.