Budowa ulicy Nowosiedleckiej w Policach dobiega końca [wideo]

Budowa ulicy Nowosiedleckiej, która połączy ulicę Siedlecką – począwszy od nowego ronda zlokalizowanego za Miejskim Ośrodkiem Kultury – z nowym rondem przy ul. Piłsudskiego w Policach dobiega końca.

Ulica Nowosiedlecka połączy rondo przy ul. Siedleckiej z rondem przy ul. Piłsudskiego w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponad 400-metrowy odcinek drogi o szerokość 6,5 metra, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku o nawierzchni bitumicznej, poprowadzony został wzdłuż torów kolejowych.

Wraz z budową nowej drogi powstały dwa minironda, asfaltowa ścieżka rowerowa oraz parking Park&Ride. W ciągu wybudowanego odcinka wykonano dwie zatoki autobusowe na potrzeby funkcjonowania komunikacji miejskiej. Po obu stronach jezdni wykonane zostały chodniki dla pieszych.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wybudowano również kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net. Jej koszt to blisko 13 milionów złotych, z czego ponad 5 milionów złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Materiał Wideo:

Ostatnia modyfikacja: 6 styczeń 2025, 19:01