reklama

Droga Bezrzecze – Wołczkowo ze stałą organizacją ruchu. Brakuje jeszcze drenaży

Przebudowa drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i ul. Koralowej praktycznie dobiegła końca. W nocy z 16 na 17 maja wprowadzona została już stała organizacja ruchu.

Inwestycja prowadzona była od czerwca 2022 roku / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualnie prowadzone są ustalenia dotyczące drenaży na dwóch odcinkach ul. Koralowej – tj. zabezpieczenia pasa drogowego przed zalewaniem, którego przyczyną jest wysoki stan wody gruntowej na sąsiednich działkachpodkreśla starosta policki Shivan Fate.

Trwają również rozmowy zmierzające do ustalenia kosztu oraz terminu wykonania prac związanych z budową drenaży.

W ramach prowadzonej od czerwca 2022 roku inwestycji wyremontowano kanalizację deszczową, przebudowano zdegradowaną nawierzchnię jezdni ulic Górnej, Koralowej i Miodowej. Przy zbiegu ulic Górnej oraz Koralowej powstało rondo, które ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wybudowano również nową pętlę autobusową.

Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Polskiego Ładu: Funduszu Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Dobra w łącznej kwocie ponad 15 milionów złotych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.