reklama

Mieszkańcy mogą już korzystać z placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego

Mieszkańcy gminy Police mogą już korzystać z wielofunkcyjnego placu rekreacyjnego, mieszczącego się przy ul. Roweckiego w Policach. Wydane zostało już niezbędne pozwolenie na użytkowanie.

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach tworzy kilka stref aktywności. Zainstalowane zostały na nim urządzenia do zabawy, a także huśtawka dla osób niepełnosprawnych. Wybudowana została asfaltowa nawierzchnia pumptracku, a także wielofunkcyjne boisko i bieżnia.

Na terenie placu zlokalizowany jest również budynek, pełniący funkcję zaplecza socjalnego. Znajduje się tam również scena, na której mogą odbywać się plenerowe koncerty.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Gmina Police i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” podjęły współpracę w celu rewitalizacji i rewaloryzacji przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach.

Gmina Police otrzymała na realizację tej inwestycji blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 20% kosztów własnych pokryła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik”, która wcześniej przekazała również 80% terenu pod inwestycję.

Celem realizacji tego przedsięwzięcia było stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności. Nowy teren rekreacyjny pozwoli również na organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów oraz rozmaitych happeningów.

Galeria Zdjęć:

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.