reklama

W Dobrej powstanie nowe przedszkole na 225 dzieci

Blisko 28 milionów złotych będzie kosztowało przedszkole, które powstanie przy ulicy Spełnionych Marzeń w Dobrej. Powstanie w nim dziewięć sal edukacyjnych z przeznaczeniem dla dziewięciu grup przedszkolaków. Korzystać będzie mogło z niego 225 dzieci.

Umowa na dofinansowanie inwestycji została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie / zdjęcie: wzp.pl

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gmina Dobra wciąż się rozwija, dlatego też potrzebujemy takich miejsc jak przedszkolamówi Magdalena Zagrodzka, wójt Gminy Dobra. – Lokalizacja placówki jest dobrze przemyślana. Powstanie w przestrzeni zielonej przeznaczonej pod cele oświatowepodkreśla Zagrodzka.

Przy budynku przedszkolnym powstanie plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla personelu i rodziców. Placówka zostanie nowocześnie wyposażona m.in.: w krzesła, stoliki, wykładziny, biurka, regały, szafy ubraniowe czy wieże stereo.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie maksymalnej, czyli miliona złotych. Środki pochodzić będą z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

To inwestycja, która ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Gmina Dobra jest jedną z najliczniejszych gmin wiejskich na Pomorzu Zachodnim, dlatego ważne jest, aby zapewniać równy dostęp do placówek oświatowych oraz nieustannie podnosić jakość edukacjitłumaczy marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Budowa nowego przedszkola rozpocznie się w przyszłym roku.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.