reklama

Wiemy kiedy ruszy planowany remont fragmentu ulicy Piłsudskiego w Policach

W dalszym ciągu Starostwo Powiatowe w Policach prowadzi rozmowy dotyczące uzgodnienia organizacji ruchu w związku z planowanym remontem ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Tanowskiej w Policach.

Odcinek ulicy Piłsudskiego, który niebawem będzie remontowany / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Remont wspomnianego odcinka drogi zapowiadał jeszcze w styczniu były starosta policki Andrzej Bednarek. Ogłoszono nawet przetarg, ale żaden wykonawca się nie zgłosił. Powiat Policki powierzył remont drogi z wolnej ręki firmie Eurovia. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 19 kwietnia.

Jak informuje z kolei nowy starosta policki Shivan Fate, remont drogi rozpocznie się zaraz po tym, jak uzgodniona zostanie organizacja ruchu.

Powiat Policki ma nadzieję, że już pod koniec czerwca rozpocznie się planowany remont ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Tanowskiej w Policach.

Wszystko zależy od dobrych warunków pogodowych (musi być sucho i ciepło), które są konieczne przy tej technologii wykonania robót. Wykonawca rozpocznie od frezowania nawierzchni, zostanie też ułożona masa na zimno (slurry seal) i zostaną ścięte pobocza w celu zapewnienia prawidłowego spływu wód opadowychinformuje Sylwia Turkiewicz, koordynator ds. komunikacji społecznej Starostwa Powiatowego w Policach.

Remont drogi będzie obejmował jedynie wymianę nawierzchni. Koszt inwestycji to 690 885,13 złotych brutto.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.