reklama
  • Kultura
  • Publikacja:

11. Festiwal Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana [zapowiedź]

W ostatni dzień sierpnia w Moczyłach odbędzie się 11.edycja Festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Na festiwalowej scenie wystąpią: Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach. Nie zabraknie również lokalnych muzyków z terenu gminy Kołbaskowo: Nadoodrzanki, Retro i Siadliczanki.

Kuba Badach jedną z gwiazd Festiwalu w Moczyłach / zdjęcie: Materiał Organizatora

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana to plenerowy festiwal muzyczny, który odbywa się na unikatowym przyrodniczo obszarze gminy Kołbaskowo. Wieś Moczyły, która jest gospodarzem wydarzenia, to urokliwe miejsce ulokowane między rozległym rozlewiskiem Odry i bezkresnymi połaciami pól.

Festiwal organizowany jest od roku 2014. Na scenie występowali czołowi polscy artyści nurtów muzycznych, w których twórczości tekst i przekaz mają istotne znaczenie i przesłanie. Nieśpieszna atmosfera wydarzenia pozwala zatrzymać się i odpocząć.

Sklep z Ptasimi Piórami zagra przekrój swojej wieloletniej bogatej twórczości. Szczególnym akcentem koncertu będzie premierowe wykonanie kompozycji muzycznej oddającej piękno Doliny Dolnej Odry, napisanej i skomponowanej przez Ryszarda Leoszewskiego.

Joanna Kołaczkowska, niekwestionowana gwiazda polskiego kabaretu, wystąpi ze swoim muzycznym recitalem pt. „Hrabina Pączek”. W jego trakcie usłyszymy piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki.

Wieczór zakończy koncert Kuby Badacha, który zagra utwory z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", będącej hołdem dla wybitnego, tragicznie zmarłego artysty. Utwory pochodzące z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawione zostaną w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach.

Podczas festiwalu nie zabraknie strefy kulinarnej z lokalnymi specjałami.

Organizatorami Festiwalu są Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Gmina Kołbaskowo.

Kiedy: 31 sierpnia 2024 roku, godzina 17:00
Gdzie: Moczyły
Bilety: 5 złotych (dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca) oraz 30 złotych (dla pozostałych osób) dostępne na stronie www.biletomat.pl oraz kasie GOKSiR w Przecławiu

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.