reklama

reklama

reklama

Szachy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach cieszą się coraz większym zainteresowaniem

  • Kultura
  • Publikacja:

Miejski Ośrodek Kultury w Policach uruchomił w tym roku sekcję szachową, która szybko zyskała popularność wśród mieszkańców. Obecnie uczestniczy w niej ponad 30 osób – od najmłodszych adeptów królewskiej gry po starszych pasjonatów, którzy z zaangażowaniem doskonalą swoje umiejętności.

Sekcja szachowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach dynamicznie się rozwija / zdjęcie: Pixabay

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak przyznaje Tomasz Łój, dyrektor MOK-u, pomysł powołania sekcji narodził się podczas luźniej rozmowy z Rafałem Ignaczakiem, prezesem Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej Trans-Net.

Dzieciaki grają z uśmiechem od ucha do ucha. Nie pozostaje nam nim innego jak tylko się cieszyćpowiedział Tomasz Łój w programie „Kontra GOŚĆ” Dziennika Polickiego.

Jak udało się Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Policach zachęcić dzieci do gry w szachy i oderwać je od świata cyfrowego?

Nie mam na to gotowej recepty, ale myślę, że dużo dała mi moja praca w szkoletłumaczy dyrektor MOK-u. – Rozmowy z młodzieżą i dziećmi pozwalają lepiej zrozumieć, co ich interesuje i w jaki sposób ich aktywizowaćdodał.

To właśnie bliski kontakt z młodymi ludźmi stał się dla Tomasza Łoja inspiracją do tworzenia zajęć, które rozwijają pasję, uczą koncentracji i logicznego myślenia – a przy tym pozwalają spędzić czas w dobrej atmosferze, z dala od ekranów monitorów.

Udostępnij Artykuł:

Ostatnia modyfikacja: 31 październik 2025, 13:10
  1. Dziennik Policki:
  2. #Strefa Kultury
  3. Szachy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach cieszą się coraz większym zainteresowaniem