reklama
  • Sport
  • Publikacja:

Radosław Anioł prezesem Chemika Police na trudne czasy

Rada Nadzorcza Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police powołała na stanowisko prezesa Radosława Anioła, który w ostatnich tygodniach pełnił funkcję p.o. prezesa klubu.

Nowy prezes Chemika Police Radosław Anioł / zdjęcie: Chemik Police

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rada Nadzorcza przeprowadziła dokładną analizę kandydatur i stwierdziła, że największą gwarancję wyjścia z obecnych kłopotów daje kandydatura Radosława Aniołaczytamy w opublikowanym komunikacie klubu.

Możemy z niego wyczytać również, że klub znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, w związku z czym zrezygnował z udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Chemik ma duże kłopoty finansowe, zadłużenie z poprzedniego sezonu, które wynika z braku odpowiedniego zabezpieczenia budżetu klubu przez byłego prezesa. Dziękuję siatkarkom i członkom sztabu szkoleniowego, z którymi udało nam się podpisać porozumienia pozwalające rozłożyć zadłużenie w czasie (do końca 2025 roku)tłumaczy Radosław Anioł.

Nowy prezes klubu prowadzi już rozmowy z partnerami i będzie starał się połączyć budowanie budżetu na kolejny sezon, przy jednoczesnym spłacaniu przez klub długów. To oczywiście będzie miał bezpośrednie przełożenie na cele sportowe, o jakie w kolejnym sezonie będzie walczył Chemik Police.

Sytuacja jest trudna i na pewno będziemy musieli stworzyć inny zespół niż te, które w ostatnich latach oglądali kibice Chemikanie ukrywa prezes klubu Radosław Anioł. – W tej chwili 100% naszego skupienia to zabezpieczenie budżetu pozwalającego spłacać zadłużenie i zbudować skład na nowy sezon. Jest bardzo późno, zostało niewiele siatkarek bez podpisanych kontraktów, jednak nie chcieliśmy popełnić błędu, który popełnił poprzedni prezes klubu, czyli podpisywania kontraktów bez pokrycia finansowegotłumaczy Anioł.

Klub będzie chciał dać szansę młodszym, perspektywicznym siatkarkom, dla których gra w tak utytułowanej drużynie będzie dużą szansą na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia.

Nasz plan długofalowy jest taki, aby zabezpieczyć budżet klubu, rozliczyć się z długów, przystąpić do nowego sezonu i walczyć o jak najlepszą grę. W tym czasie szukać kolejnych źródeł finansowania, aby wrócić na odpowiednie tory i w sezonie 2025/26 uzyskać pełną płynność finansową (z możliwością budowania drużyny na znacznie wcześniejszym etapie niż czerwiec)zaznacza prezes Chemika Police.

Przed Radosławem Aniołem bardzo trudne zadanie. Jest jednak doświadczonym menedżerem, który doskonale zna specyfikę klubu. Jeżeli uda mu się zachęcić różne środowiska do wsparcia klubu i to nie tylko tego finansowego, jest szansa, że Chemik Police w kolejnych sezonach będzie mógł wrócić na mistrzowską ścieżkę.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.