Piłkarze Świtu Szczecin pokonali przed własną publicznością Stolem Gniewino i mogli świętować awans do upragnionej 2. ligi.

Świt Szczecin pokonał Stolem Gniewino i zapewnił sobie awans do 2. ligi / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Duma Skolwina, aby już dziś zapewnić sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej, potrzebowała zaledwie remisu. Podopieczni Piotra Klepczarka spotkanie ze Stolemem Gniewino rozpoczęli z dużym animuszem, co szybko przełożyło się na strzelone bramki.

Wynik spotkania już w 5. minucie meczu otworzył Szymon Kapelusz, który otrzymał idealne podanie z głębi pola od Damiana Ciechanowskiego i pewnie pokonał Arkadiusza Moczadło.

Na drugiego gola kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 czekali zaledwie dwie minuty. Tym razem bramkarza gości pokonał Patryk Paczuk.

Szybkie dwubramkowe prowadzenie sprawiło, że gospodarze grali spokojnie, w pełni kontrolując przebieg spotkania. Po zmianie stron to goście próbowali przejąć inicjatywę. Świtowcy mając jednak awans na wyciągnięcie ręki, robili wszystko, aby nie ziścił się jakiś czarny scenariusz.

W 83 minucie Duma Skolwina mogła, a nawet powinna podwyższyć wynik spotkania na 3:0. Arbiter spotkania podyktował bowiem rzut karny dla gospodarzy za przewinienie w polu karnym piłkarza z Gniewina. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł wprowadzony kilka minut wcześniej Adam Ładziak, jednak w tym pojedynku górą był Arkadiusz Moczadło.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i tuż po końcowym gwizdku sędziego w północnej dzielnicy Szczecina zapanowała euforia. Działacze, piłkarze i kibice mogli cieszyć się z upragnionego awansu. 15 maja 2024 roku to dzień, który już na zawsze zapisze się w historii klubu ze Skolwina.

Świt Szczecin – Stolem Gniewino 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kapelusz (5’), 2:0 Paczuk (7’)

Ostatnia modyfikacja: 15 maj 2024, 21:05