reklama

reklama

Przekaż 1,5% podatku dochodowego na lokalne Organizacje Pożytku Publicznego

Powiat Policki po raz kolejny zachęca do skorzystania z projektu "Wspieraj lokalnie. Przekaż 1,5%".

Powiat Policki zachęca do wspierania lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem projektu jest efektywne wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych oraz prowadzenie kampanii rozliczania PIT-ów na terenie jednostek samorządu terytorialnego.

W związku z możliwością przekazywania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji posiadających status organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy jak co roku mieszkańców Powiatu Polickiego do dokonywania odpisów w ramach rozliczeń podatkowych za rok 2023 na rzecz organizacji, które posiadają ten status i posiadają siedzibę oraz działają na terenie Powiatu Polickiegozachęca naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Edyta Rudecka.

Na terenie Powiatu Polickiego zarejestrowanych jest obecnie 14 tego rodzaju organizacji. 1,5% to mały gest każdego z nas, który może dać tym organizacjom wiele możliwości.

Są to zarówno Fundacje, jak i Stowarzyszenia, których zakres działalności jest dość szeroki. Działają one i w sferze ochrony zdrowia, na rzecz osób niepełnosprawnych, pomagają zwierzętom, działają w dziedzinie kultury, sportu, turystykiwymienia Rudecka.

Szczegółowy wykaz organizacji pożytku publicznego dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Policach.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.