reklama

Rafał Zieliński odwołany z funkcji prezesa polickiego ZWiKu

Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach na dzisiejszym posiedzeniu podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 17 maja Rafała Zielińskiego z funkcji prezesa Zarządu Spółki.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyzja o odwołaniu nie wynika z negatywnej oceny pracy Pana Rafała Zielińskiego jako Prezesa Spółki Dyrektora Generalnego, ale jest związana z zakończeniem misji i zrealizowaniem w pełni zadań, jakie zostały przed Panem Rafałem Zielińskim postawione w chwili jego powołania na to stanowiskoczytamy w komunikacie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

Wśród wymienionych zadań znalazło się w szczególności przygotowanie Spółki do realizacji zadań własnych Gminy Police w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy po przekształceniu zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego oraz przeprowadzenia i zrealizowania z powodzeniem szeregu inwestycji, w tym w szczególności budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tanowo i Witorza (sieć kanalizacyjna grawitacyjno-tłoczna – przyp. red.) – Etap I oraz innych koniecznych przedsięwzięć inwestycyjnych, zapewniających poprawę jakości usług w taki sposób, aby dostawy wody i odbiór ścieków realizowane były w sposób ciągły i niezawodny, a także zapewniających należytą jakość dostarczanej wody i odprowadzania ścieków.

W swoim komunikacie Spółka informuje o 20 inwestycjach, jakie zostały zrealizowane w okresie ostatnich 6 lat, w których czasie funkcję prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach pełnił Rafał Zieliński.

Wśród wymienionych znalazły się m.in. inwestycje dotyczące budowy sieci wodociągowej oraz pompowni ścieków i sanitarnej, studni głębinowych, modernizacje studni kanalizacji, kolektorów zrzucających ścieki, układu zasuw oraz oprogramowania sterującego procesami produkcji i dystrybucji wody.

Spółka w ciągu ostatnich lat dokonała również zakupu specjalistycznej floty pojazdów, w tym m.in. ciągnika z ładowaczem czołowym, wieloczynnościowego samochodu asenizacyjnego, koparki kołowej oraz minikoparki gąsienicowej.

W ciągu ostatnich sześciu lat Spółka przeprowadziła również szereg konsekwentnych czynności i działań, które doprowadziły do odzyskania i/lub niewydatkowania środków pieniężnych w łącznej wysokości ponad 3 milionów złotych np. z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatku dochodowego CIT, a także odzyskanie należności z tytułu bezumownego odprowadzania ścieków oraz kar wynikających z nienależytego wykonywania umów cywilnoprawnych przez Wykonawcówczytamy w dalszej części komunikatu.

Z komunikatu Spółki czytamy również, że w ciągu ostatnich 72 miesięcy pozyskano środki w kwocie 3 milionów złotych na realizację zadań statutowych.

źródło: Komunikat Spółki z dnia 6 maja 2024 roku

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.