reklama
reklama [1170px x 300px] | Header -- Damian Walczak głosuje na Władysława Diakuna

reklama

Gmina Police pozyskała kolejne dofinansowanie

Burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach o kolejnych środkach pozyskanych dla Gminy Police.

Urząd Miejski w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Miejski w Policach złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego zatytułowany "Klimatycznie, cyklicznie, perspektywicznie – w Policach" i uzyskał on pozytywną ocenę, otrzymując tym samym dofinansowanie w wysokości 929 008,99 złotych.

Przedmiotem projektu są działania prowadzone w gminie Police na rzecz budowania społecznej świadomości i odpowiedzialności względem postępujących zmian klimatycznych, ich skutków, wpływie na ekosystemy, gatunki i dobrostan człowiekamówi Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Zakres projektu uwzględnia prowadzenie kampanii świadomościowej przez Urząd Miejski w Policach z udziałem pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Police.

Założeniem projektu jest prowadzenie działań w formie innowacyjnej i jednocześnie dostosowanej do grupy wiekowej. Zakres rzeczowy projektu uwzględnia warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne, eksperymenty, programy autorskie kadry naukowej, questy, filmy, a dla najmłodszych również gry i zabawy przyrodnicze, mające na celu krzewienie postaw przyjaznych środowisku oraz poznania sposobów na ochładzanie klimatu.

Uzupełnieniem kampanii świadomościowej będzie zakup sprzętu, elementów wyposażenia i pomocy dydaktycznych służących bezpośrednio do prowadzenia działań edukacyjnychpodkreśla Burmistrz Polic.

Dofinansowanie pochodzi z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego, Działanie 2.12 Adaptacja do zmian klimatu.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.