reklama

reklama

Kolejny raz ujawniono nielegalnie wyrzucone śmieci! Co ze sprawcą?

Pracownicy Wydziału ds. Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra ujawnili wysypisko odpadów znajdujące się za terenem cmentarza w Wołczkowie.

Nielegalnie wyrzucone odpady znaleziono na terenie za cmentarzem w Wołczkowie / zdjęcie: Straż Gminna w Dobrej

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strażnicy gminni w wyniku podjętej interwencji nie ujawnili źródła pochodzenia odpadów. Duża ich część znajdowała się zatopiona w wodzieprzyznaje komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Strażnicy nie dali jednak za wygraną i ponowili swoje czynności po tym, jak poziom wody zdecydowanie się obniżył.

Tym razem prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia źródła ich pochodzeniazaznacza Budzyński.

Pod koniec lutego sprawca nielegalnego pozbycie się odpadów przyznał się do winy. Mężczyznę ukarano dwukrotnością najwyższego możliwego mandatu karnego.

Sprawca został jednocześnie zobowiązany do uprzątnięcia odpadów w terminie do 7 marca i okazania karty przekazania odpadówpodkreśla Budzyński.

To nie pierwszy przypadek, w którym śmieci, zamiast trafić na wysypisko odpadów ląduję na terenach zielonych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.