reklama

reklama

Lekki samochód gaśniczy trafił z Polic do OSP Mierzyn

Dziś w Mierzynie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu strażackiego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynie.

Klucze do samochodu strażackiego przekazała wójt Gminy Dobra Teresa Dera / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do Mierzyna trafił lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę i autopompą oraz modułem technicznym.

Dla mnie głównym bohaterem nie jest samochód. Głównymi bohaterami są ludzie, którzy będą nim wyjeżdżać na akcje i pomagać innym ludziompowiedział Piotr Maciejczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Powiatowej w Policach.

Jak podkreślił Maciejczyk, tylko w roku ubiegłym było ponad 50 zdarzeń na terenie samego Mierzyna.

Cieszę się, że powstaje tutaj jednostka. Gmina się rozwija, jest coraz więcej mieszkańców, budynków i firm. Cieszę się, że mogę przekazać sprzęt wraz z wyposażeniem, może nie kompletnym, ale pozwalającym działać podczas akcjipodkreślił Maciejczyk.

Obecny na uroczystości starosta policki Andrzej Bednarek przypomniał, że w około 50% zdarzeń na terenie powiatu polickiego udział biorą strażacy ochotnicy.

Dziś w zdarzeniach udział biorą nie tylko zawodowi strażacy. To również w około 50% zdarzeń strażacy-ochotnicypodkreślił Bednarek.

Również wójt Gminy Dobra Teresa Dera podkreśliła, że aby nieść pomoc mieszkańcom, potrzebni są ludzie, którzy będą przywdziewali strażacki mundur i jechali na akcję.

Strażacy nie będą musieli jechać już z Dobrej do Mierzyna. Pierwsze działania podejmować będą strażacy z Mierzynapowiedział Teresa Dera.

Teresa Dera wyraziła również nadzieję, że jej następca bądź następczyni wybuduje remizę w Mierzynie, na wzór tych funkcjonujących obecnie w Dobrej i Wołczkowie.

Lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę i autopompą oraz modułem technicznym / zdjęcie: Gracjan Broda
Uczestnicy uroczystości przekazania samochodu na rzecz OSP Mierzyn / zdjęcie: Gracjan Broda

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich m.in. starosta policki Andrzej Bednarek, przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch wraz z radnymi Rady Gminy Dobra.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.